Vilniuje nuskambėjo Giesmių Giesmelė 2024

Vaizdo ir garso įrašus, nuotraukas, LRT Kelio laidą rasite ČIA.

Gegužės 11 d., šeštadienį, Vilniaus liuteronų bažnyčioje vyko šventė Giesmių Giesmelė. Šventė kasmet vyksta vis kitoje parapijoje, o Vilniuje vėl suskambėjo po 22 metų. 

Šiemet Giesmių Giesmelėje dalyvavo muzikuojantys jauni žmonės iš įvairių Lietuvos liuteronų parapijų: PlikiųKretingosKlaipėdosŠilutėsJurbarkoVilniaus, o mažiausioji šventės dalyvė keturmetė Jotvingė su mama Vilgaile atvyko iš Reformatų bažnyčios. Giesmininkams akompanavo viešnia iš Vokietijos vargonininkė Johanna Bergmann bei džiazo trio Duck Saved Jones: Andrius Savčenko, pianistas, Artūrs Duckis, bosinės gitaros atlikėjas, ir Dovydas Šulskis, būgnininkas. Šventę organizavo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnytinės muzikos sandraugos vadovė Laura Matuzaitė-Kairienė ir Vilniaus parapijos žmonės, programą ir bendrų giesmių atlikimą koordinavo kantorė Renata Kreimerė, dalyvius pristatė Paulius Sabutis su mama Vilma. Šventę malda pradėjo LELB vyskupas Mindaugas Sabutis drauge su kunigais Liudviku Fetingiu ir Ričardu Dokšu.

Proga susirinkti drauge pagiedoti, laukiant Sekminių, šiemet išties ypatinga, mat prieš 500 metų, 1524-aisiais, buvo išleisti patys pirmieji liuteronų giesmynai – apie juos ir jų autorius skaitykite ČIA.

Giedojo ir grojo vaikai iš parapijų ansamblių, o taip pat visi jungėmės į bendras giesmes, kurios, pasirodo, pirmųjų mūsų giesmių kūrėjų, o ypač paties Martyno Liuterio, buvo sudėtos būtent „jaunam jaunimui“ – mūsų vaikams. Kad giedotų jaunos širdys skambiais balsais, kad patys gyventų Jėzaus Kristaus Evangelija ir kitiems skelbtų, kaip labai mus Viešpaties myli.

Kęstučio Puloko nuotr.