Tauragėje lankėsi Johnas Shimkus – vienintelis Lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas

Savaitgalį Tauragėje privačiu vizitu viešėjo Johnas Shimkus, kuris 24 metus aktyviai dirbo JAV kongrese ir kuravo Baltijos šalių klausimus. Tai vienintelis Lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Jo protėviai kilę iš Tauragės, o tai ir buvo pagrindinis motyvas aplankyti mūsų miestą.

Shimkaus šeima yra aktyvūs Šventojo Kryžiaus liuteronų bažnyčios nariai. Įdomus atsitiktinumas, kad būtent šeimos viešnagės dieną Tauragės Martyno Mažvydo bažnyčioje vyko Lietuvos Evangelikų Liuteronų Bažnyčios Sinodas. Svečiai dalyvavo šventose mišiose, pasveikino mišiose dalyvavusius kunigus ir visus tikinčiuosius. Klebonas Mindaugas Dikšaitis dėkojo už apsilankymą ir padovanojo atminimo dovaną-Bibliją, kurios pirmame puslapyje įrašė savo anotaciją.

Pasibaigus mišioms, Tauragės tarybos narys Sigitas Mičiulis svečius supažindino su krašto istorija bei svarbiausiais miesto objektais.

Svečiai liko sužavėti sparčiai besivystančiu miestu ir turtinga jo praeitimi. Atsisveikinant Sigitas Mičiulis įteikė svečiams prisiminimo dovanas ir pakvietė Shimkaus šeimą tapti Tauragės krašto ambasadoriais Ilinojaus valstybėje.

Norime tikėti, kad šis susitikimas dovanos kraštui dar vieną ypač garbingą Tauragės krašto ambasadorių.

Svečius po Tauragės kraštą kartu lydėjo VšĮ „Žaliasis regionas“ direktorė Gaiva Mačiulaitienė.

https://www.taurage.lt/