Šventės, jubiliejai

Šventinės naujametinės pamaldos Tauragėje

 

2019 Sausio mėn. 11 d.

Trijų Karalių išvakarėse, sausio 5 dieną, Kretingos evangelikų liuteronų bendruomenės nariai vėl susiruošėme į kelionę. Šį kartą – į Tauragę. Būtent čia šiemet vyko tradicinės šventinės Naujametinės Lietuvos Evangelikų Liuteronų Bažnyčios pamaldos.

Tauragės parapijos, kuri neseniai atšventė įkūrimo 450 metų jubiliejų, istorija įspūdinga. Kadangi miestas įsikūręs pasienyje su buvusia liuteroniška Rytų Prūsija (istorijos vingiuose jai Tauragė 123 metus net priklausė) liuteronų bendruomenė yra buvusi labai gausi – iki aštuonių tūkstančių žmonių. Ypatinga Tauragė ir tuo, kad ilgus metus buvo Lietuvos Liuteronų Bažnyčios sostinė, čia ir dabar tebevyksta sinodo posėdžiai. Svarbiausia, kad čia sunkiais karo, pokario, sovietiniais metais gyveno, Dievo Žodį skelbė, visos Lietuvos Evangelikų Bažnyčios reikalais rūpinosi kunigas, o nuo 1976 metų iki mirties (1995 m.) vyskupas Jonas Viktoras Kalvanas vyresnysis, ryški asmenybė, palikusi esminį pėdsaką mūsų bažnyčios gyvavime. Svarbų pėdsaką paliko ir Vyskupas Jonas Viktoras Kalvanas jaunesnysis.

 

Iš tikrųjų dar gana ankstyvą rytą Martyno Mažvydo bažnyčia pasitiko svetingai, visa šviečianti, pasipuošusi. Į pamaldas kartu sutikti 2019-uosius Viešpaties metus šventiškai nusiteikę rinkosi parapijiečiai, kitų parapijų atstovai, kunigai iš visos Lietuvos. Pamaldoms vadovavo vyskupas Mindaugas Sabutis, jam patarnavo parapijų kunigai. Bažnyčioje vyravo susikaupimo, susimąstymo, bendrystės, džiugesio nuotaikos. Tikrai įstabiai į širdis krito ir maldų, ir pamokslo, ir giesmių žodžiai. Likome dėkingi Tauragės parapijai, kunigui Mindaugui Dikšaičiui už svetingumą ir pasidalintą šilumą. Džiaugėmės pačia bažnyčia, gražia jos aplinka.

 

Vis dėlto buvome nutarę kelionę dar praturtinti, todėl nuo Kryžkalnio pasukome į Tytuvėnus. Čia apžiūrėjome ir grožėjomės Bernardinų vienuolynu ir jo ansambliu (XVII a. pr. – XVIII a. pab.), kuris yra vienas iš didingiausių baroko paminklų šiaurės rytų Europoje.

 

Grįždami į namus džiaugėmės, kad Dievas leido taip palaimintai pradėti Naujuosius metus.

 

Vida Trakienė