Jaunimo veikla

Batakių vasaros stovykla „Batakiai 2k19 – Ieškok, atrask, išdrįsk!“

2019 Rugpjūčio mėn. 19 d.

Jau tradicija tapusi Batakių stovykla šiais metais subūrė virš 200 vaikų ir paauglių. Stovyklautojai atvyko ne tik iš Tauragės bei aplinkinių rajonų, bet į stovyklą atvyko vaikai ir paaugliai iš užsienio, kurie vasarai į Lietuvą grįžo iš Ispanijos, Švedijos, Danijos ir kitų užsienio valstybių.

 

Kiekvienais metais vis daugiau vaikų sukviečianti Batakių krikščioniška vaikų ir jaunimo stovykla turi gilias tradicijas. Stovyklos istorija prasidėjo nuo stovyklos liuteronų vaikams ir jaunimui. Tačiau atsiradus vis didesniam vaikų bei jaunimo norui ir poreikui dalyvauti Batakių stovykloje, stovyklos organizatoriai kviečia į stovyklą vaikus ir jaunimą tiek iš liuteronų, tiek iš katalikų šeimų. Juk ši stovykla yra krikščioniška ir vyksta Batakių liuteronų bažnyčios kieme, todėl nors ir tapo tarpkonfesine, šią stovyklą siejame su bažnyčia – vaikams skiepijame krikščioniškas vertybes. Šiemet Batakių evangelikų liuteronų bažnyčios prieigose vaikai stovyklavo jau 21-ąjį kartą – todėl jau kelinti metai iš eilės Batakių stovykla vyksta dviem pamainomis: šiais metais pirmoji (5-11 m.) pamaina vyko liepos 16-19 dienomis, o antroji (12-17 m.) pamaina vyko liepos 22-25 d.

 

Šiais metais pirmosios pamainos atidarymo pamaldose dalyvavo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Seimo narės Aušrinės Norkienės padėjėja Sandra Valinčienė, Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko patarėja Solveiga Skarbaliūtė, kuri taip pat perdavė mero sveikinimus bei linkėjimus ir antrosios pamainos atidarymo pamaldose.

 

Batakių stovyklos organizatorius ir stovyklos vadovai ne tik sutinka atvykstančius ir išlydi stovyklautojus, bet visą stovyklos laiką praleidžia kartu su stovyklos dalyviais, nes tarpusavio bendravimas, supratimas ir buvimas kartu itin svarbu visiems stovyklos dalyviams – tiek stovyklautojams, tiek stovyklos vadovams.

 

Kadangi stovykla yra krikščioniška, todėl stovyklos tikslas ir yra stovyklautojų asmeninų savybių ugdymas, krikščioniškų vertybių puoselėjimas, bendražmogiškų, socialinių įgūdžių plėtojimas, ugdant jauno žmogaus atsakingumą, kūrybiškumą, pilietiškumą, socialines, emocines, psichologines kompetencijas, krikščioniškas vertybes.

 

Šių metų Batakių krikščioniškos vaikų ir jaunimo stovyklos tema – „Ieškok, atrask, išdrįsk!“. Kadangi stovykla yra krikščioniška, todėl Batakių liuteronų bažnyčioje vyksta stovyklos abiejų pamainų atidarymo pamaldos, ryto, vakaro maldos, paskutinį vakarą žvakių šviesoje vyksta naktinės pamaldos, o išvykimo dieną vyksta stovyklos uždarymo pamaldos.

 

Stovyklos metu bažnyčioje vyksta pamokėlės ir užsiėmimai stovyklos tema – pirmąją stovyklos dieną – „Ieškok“; antrąją – „Atrask“; trečiąją – „Išdrįsk“, o ketvirtają dieną bažnyčioje apibendrinome tai, ką išmokome stovyklos metu, bei kaip tai, ką išmokome, galėtume pritaikyti kasdienybėje grįžus iš stovyklos.

 

Stovyklos metu stovyklautojai svečiuose sulaukė Tauragės visuomenės sveikatos biuro komandos. Mažesnieji stovyklautojai klausėsi burnos higienistės Kristinos Buzytės paskaitos apie dantų higieną. O vyresniųjų pamainoje, atsižvelgiant, jog kiekvienais metais atsiranda vis naujų bei neištirtų psichiką veikiančių medžiagų, didėja ir eksperimentavimas įvairomis psichoaktyviomis medžiagomis, todėl mažinant paauglių susidomėjimą šiais „eksperimentais“ Tauragės visuomenės sveikatos biuro pakviestas lektorius Donatas Grigalis skaitė paskaitą apie psichoaktyvių medžiagų žalingą poveikį sveikatai.

 

Specialistė Gema Nairanauskaitė abiejuose pamainose paskaitų metu kalbėjo apie saugų elgesį prie vandens bei kaip padėti sau ir kitiems, patekusiems į nelaimes vandenyje.

 

Abiejų pamainų stovyklautojai kartu su treneriu Arūnu Vladička aktyviai dalyvavo fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Susitikimą su Tauragės visuomenės sveikatos biuro komanda užbaigėme piešimu rankomis, kurio metu kiekvienas stovyklautojas atsipalaiduoja, susitelkia, atsiskleidžia.

 

Stovyklautojai taip pat susitiko su Meda Šlamaite, Ignu Novikovu, klausėsi jų atliekamų dainų bei diskutavo apie muziką, gabumus muzikai, tikslų siekimą, ir žmonių buvimą kartu bei palaikymą siekiant užsibrėžtų tikslų.

 

Batakių stovyklos abiejų pamainų stovyklautojai dalyvavo ir įvairiuose kituose užsiėmimuose, kūrybinėse dirbtuvėse, estafetėse, žygiuose, protmūšyje, vadovų, grupių prisistatymuose, just dance ir kt., kurių metu ugdėme krikščioniškas vertybes, socialinius, bendražmogiškus įgūdžius, stovyklautojų tarpusavio bendravimą, supratimą, palaikymą, pagalbą vienas kitam, atrasti gerąsias savybes gebėjimą ir palaikyti draugiškus santykius.

 

 

Kun. Karolis Skausmenis