Diakonija

Partneriai iš Vokietijos padeda įveikti socialinius iššūkius

Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino evangelikų liuteronų diakonijos atstovai
ir kunigas Mindaugas Kairys pirmadienį lankėsi Jurbarko r. savivaldybėje
ir su meru Skirmantu Mockevičiumi aptarė mūsų krašte vykdomus
socialinius projektus. D. Karopčikienės nuotr

2018 Gegužės mėn. 14 d.

Jurbarko rajone lankosi Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino žemės (Schleswig-Holstein) evangelikų liuteronų diakonijų atstovai – diakonijos „Jurbarko sandora“ ilgamečiai partneriai ir rėmėjai. Pirmadienį kun. Mindaugas Kairys atlydėjo svečius į priėmimą pas savivaldybės merą Skirmantą Mockevičių.

Jurbarko evangelikų liuteronų bendruomenė ir diakonija „Jurbarko sandora“ aktyviai dalyvauja rajono gyvenime ir padeda spręsti žmonėms kylančias socialines problemas – sveikindamas svečius pabrėžė Jurbarko r. savivaldybės meras S. Mockevičius.

„Diakonijos „Jurbarko sandora“ vykdomus socialinius projektus palankiai priima bendruomenė, ir tai yra gero jų rezultato garantas. Evangelikai liuteronai imasi projektų su atskirties žmonėmis – tokie projektai sunkesni, bet reikalingesni, o diakonijos partneriai vokiečiai turi didelę tokios srities projektų patirtį“, – sakė S. Mockevičius.

Pristatydamas rajono socialinę aplinką meras minėjo Viešvilės vaikų globos namus, kurie nuo 2019-ųjų pereis į savivaldybės pavaldumą, o vaikai gyvens šeimynose. Meras teigė, kad vaikų integravimo į bendruomenę procese ketina dalyvauti ir evangelikų liuteronų diakonija – ji mieste apgyvendins vieną vaikų globos namų šeimyną.

Pasak mero, vaikų globos namų pertvarka – ne tik savivaldybei, bet ir bendruomenėms didelis iššūkis, kurį įveikti gali padėti socialiniai partneriai.

Šlėzvigo-Holšteino diakonijos fondo vadovas Berndt Hanemann pasidžiaugė pastaraisiais metais labai suaktyvėjusia Baltijos šalių diakonijų socialine veikla. Šlėzvigo-Holšteino diakonijos jau 10 metų vykdo arba partneriauja socialiniuose projektuose Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje. Svečias dėkojo už bendradarbiavimą Jurbarko evangelikų liuteronų Kristijono Donelaičio parapijos kunigui M. Kairiui.

 

Jurbarko „Šviesa"