Aktualu

Kūrybingi liuteronai

2012 Balandžio mėn. 12 d.

Dovilė Grigaliūnaitė mokinasi Kretingos Daujoto vidurinėje mokykloje. Ji tapo konkurso „Menas ir sportas“ nacionalinio etapo nugalėtoja ir jos darbas gali būti eksponuojamas per 2012 metų olimpiadą Londone. Merginai ieškodama idėjos konursui pasirinko olimpinius žiedus, kurie simbolizuoja atskirus žemynus, juose piešdama sportinius simbolius, tam tikrą sporto šaką. Kaip minėjo Dovilė sportas mene yra sudėtinga tema, tačiau vis dėl to suradusi idėjų paišė stilizuotus olimpinius žiedus. Paklausta ar sportas ir menas turėtų eiti drauge, ji atsakė, kad pritaria tam pasakymui: sveikame kūne – sveika siela. Juk senovėje išorė ir vidus turi būti gražūs. Nors šiais laikais sportas ir menas yra atskiros valstijos ir vieni kitus užgaulioja. Galbūt tokie konkursai padeda vienas kitą suartinti.

Menas jos gyvenime yra labai svarbus. Mergina mėgsta puoštis, todėl be galo mėgsta daryti papuošalus. Pagrindiniai jos papuošaliai yra iš keramikos anksčiau darydavo iš veltino. Prieš Kalėdas dalyvavo konkurse „Angelo žinia“ kur iš veltinio išvėlė angelą, kuris irgi sukėlė žmonių susižavėjimą. Jai patinka įprasminti laiką kūryboje ir paties laiko negaišinti. Aišku, įkvėpimas yra netikėtas, dažnai per pamokas aplankantis, todėl paraštėsė nusietos idėjos, kurios vėliau įprasmina rimtesniusoe piešiniuose. Merginai svarbu daryti mielus ir trokštamus darbus, kuriuose galėtų įdėti viską ir idėja, jausmus ir protą.

Itin kūribinga dvyliktokė nori toliau studijuoti Anglijoje, jau yra padavusi dokumentus tad laukia atsakymo ar bus priimta. Vis dar svarsto ar verta būti menininke ar amatininke, nes menininkai sunkiai pragyvena, bet amatininkai pragyvena iš to ką daro. Svarstydama tame galvoja pasiimti metus pertrauką ir žinoti ar tikrai tuo keliu nori pasukti.

Paklausta ką dar norėtų pridurti, ji nori palinkėti, kad labiau vienas kitą mylėtume, mažiau smerktume, nes reikia optimizmo. Čia galime prisiminti Jėzaus žodžius ištartus paskutinėje vakarienėje: „Mylėkite vienas kitą kaip aš jus mylėjau“. Tai naujas Kristaus įsakymas. Mylėti taip, kad atiduoti gyvybę, o teismą palikti Jam, nes jis sugrįžti ir ištirs širdies sumanymus.

 

Gerda Tėvelytė