Aktualu

Bičiuliai aplankė Kretingos parapiją

Bičiuliškas Blankenfelde ir mūsų miesto evangelikų liuteronų susitikimas po pamaldų Kretingos bažnyčioje

2012 Balandžio mėn. 24 d.

Kretingos evangelikų liuteronų bendruomenė praėjusį savaitgalį sulaukė ilgamečių savo bičiulių iš Blankenfelde parapijos, netoli Berlyno. Svečiai sakė atvykę skatinami krikščioniškos bendrystės ir kupini norų pagelbėti Kretingoje įrengti „Sandoros“ draugijos patalpas.

Ta proga Kretingos evangelikų liuteronų bažnyčioje praėjusį penktadienį buvo laikomos pamaldos, kuriose dalyvavo vyskupas Mindaugas Sabutis ir kunigas dr. Darius Petkūnas. Po jų bendruomenė pakvietė svečius į parapijos namus pavakaroti prie pačių suruošto Atvelykio stalo. Kretingos evangelikų liuteronų draugijos „Sandora“ vadovas Arūnas Šulskis pasakojo, kad draugystė su kolegomis iš Blankenfelde parapijos užsimezgė dar Nepriklausomybės pradžioje, vienos, dabar jau velionės, lietuvės šventikės dėka.

„Nuo to laiko kasmet vykstame vieni pas kitus: užauga naujos kartos ir yra įdomu pažinti vieniems kitus. Per tuos 20 metų Vokietijos bičiuliai stipriai parėmė ne tik parapiją, bet ir Kretingos miesto įstaigas: jų dėka Simono Daukanto pagrindinę mokyklą, Dienos veiklos centrą pasiekė pirmieji kompiuteriai, Kretingos policijai jie atvežė kompiuterinės technikos, areštinei - vaistų, drabužių siuntų. O Kretingos ligoninei ligi šiol labdaros tiekia ir kiti mūsų partneriai“, - geradarių iš Vokietijos veikla pasidžiaugė A.Šulskis.

Blankenfelde parapijos diakonas Tomas Hartmanas, šįkart į Lietuvą atlydėjęs jaunų parapijiečių grupę, sakė, jog jie turi konkretų bičiulystės tikslą – padėti kretingiškiams kuo greičiau įsirengti draugijos patalpas ir tuo pat metu aplankyti Lietuvą.

„Įprastai mūsiškiai kasmet traukia į pietus, aplanko Italiją, Austriją. O mes pamėgome keliauti po Vakarų Lietuvą, aplankome tas vietas, kur susibūrę evangelikų liuteronų bendruomenės - Kretingą, Klaipėdą, Nidą, Tauragę. Šįkart dar pabuvosime Vilkyškių bažnyčios pašventinimo po restauracijos šventėje, - kalbėjo T.Hartmanas, pabrėždamas bičiulystės svarbą. – Nors mes Vokietijoje taip pat turime savų problemų, bet pas mus jos lengviau išsprendžiamos, ypač – jei to siekiama bendrai. Visada labai gera pamatyti tai, kas yra už savos lėkštės krašto. Nors per metus Kretingą aplankome tik vieną – du sykius, pastebime, kaip jūsų miestas kaskart vis gražėja“.

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ,

"Pajūrio naujienos"