Aktualu

Plaškių bažnyčioje pirmoji ekspozicija

Sovietinės valdžios uždarytoje ir nuniokotoje Plaškių bažnyčioje atidaryta pirmoji ekspozicija. Tai kun. Dariaus Petkūno parengti stendai apie Lietuvos liuteronų Bažnyčios represijas stalinizmo laikotarpyje.

Prasidėjo pirmieji Ramučių bažnyčios remonto darbai

Ramučių parapijos istorija

 

1895 metais Klaipėdos krašto pasienyje su Didžiąja Lietuvą buvo įkurta Eidaičių dvasinė apylinkė ir pamaldos evangelikams liuteronams pradėtos laikyti Eidaičių mokykloje. Tačiau Eidaičiai, netapo naujos parapijos centru, nes 1900 metais laikini maldos namai buvo pastatyti Ramučiuose ir, po poros metų, 1902 metais buvo įkurta savarankiška Ramučių evangelikų liuteronų parapija.

Šv. Jono bažnyčios atkūrimą Klaipėdoje ketinama pripažinti valstybei svarbiu projektu

Kultūros ministerija pritaria, kad Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo Klaipėdoje projektas būtų pripažintas valstybei svarbiu kultūriniu projektu.

Kunigas Jurgis Gavėnis – Vorkutos bendrakalinio prisiminimai

Evangelikų liuteronų Bažnyčia minėjo 500 metų sukaktį. Apie tai rašė spaudoje, kalbėjo per radiją, rodė televizija. Tos laidos man primindavo šviesios atminties evangelikų liuteronų kunigą Jurgį Gavėnį ir tą ypatingą aplinką, kurioje jį pažinojau, kokią įtaką man turėjo bendravimas su juo.

Krikščioniška jaunimo stovykla garsina Ievos Simonaitytės gimtinę

Klaipėdos krašto metraštininkė, vanagiškė Ieva Simonaitytė kaip įprasta sausio 23-iąją, gimimo dieną, į Agluonėnų kultūros namus sukvietė savųjų knygų gerbėjus, jos atminties puoselėtojus, kraštiečius, o svarbiausia ir savo vardo Agluonėnų seniūnijos premijos laureatus. Jų nuo šiolei – jau 23. Šių metų premija atsigręžė į savanorystės, bendrystės, filantropijos idėjas.