Aktualu

Projektas „Otto Bartning in Europa“ jau Sudarge

Prof. dr. Otto Bartning (1883-1959) 1953 m. suprojektuota bažnyčia buvo pastatyta Visbeke (Vokietija) ir tarnavo ten iki 1996 m. Tai viena iš šio architekto suprojektuotų 33 vadinamųjų „Kančios“ bažnyčių. 1995 m. partnerinius ryšius su Visbeko parapija užmezgė kunigė Tamara Kelerytė-Schmidt, kuri su kunigu Wilfriedu Scheueriu 1996 m. kovo 3 d. Visbeke, po paskutinių pamaldų dabar jau Sudarge stovinčioje bažnyčioje, išnešė altoriaus kryžių, kaip bažnyčios perdavimo Lietuvai ženklą. 1996 m., kunigo Virginijaus Kelerto iniciatyva, bažnytėlė buvo demontuota, parvežta į Lietuvą, o po metų pastatyta Sudarge, pavadinta Emauso vardu, 1997 m. rugpjūčio 17 d. iškilmingai pašventinta ir stovi iki šiol. Šįmet bus švenčiamas šios bažnyčios pašventinimo Sudarge 15 metų jubiliejus.

Paroda, kurią įkvėpė peršautas krucifiksas

Kintuose atidaryta paroda „Mažosios Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčių genocidas sovietiniu laikotarpiu“. Jai parinkta netradicinė vieta: norint su šia paroda susipažinti – teks užkopti į evangelikų liuteronų bažnyčios palėpę. Neseniai ši patalpa taip pat atgimė naujam gyvenimui.

Europos dienos šventė Tauragėje

Gegužės 9-oji – Europos diena, kuri minima visose Europos valstybėse. Europos dienos šventė vyko ir Tauragėje – Martyno Mažvydo skvere – šalia Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčios. Šių metų Europos dienos šventė buvo skirta Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metams paminėti.

Kai kilnūs darbai traiškomi valdininkų ambicijų

Tai, ką patyrė Šakių evangelikų liuteronų parapijos klebonas Virginijus Kelertas, septynerius metus vadovaujantis VšĮ Šakių vaikų globos namams, iliustruoja kone su juodu humoru tariamą sparnuotą frazę: jei darysi gera, būsi puldinėjamas, šmeižiamas, net teisiamas. Keisčiausia šioje istorijoje tai, jog tikrų tėvų meilės ir rūpesčio netekusių vaikų interesais rūpintis ėmęsis dvasininkas, pats ir inicijavęs minėtų globos namų įkūrimą, suteikęs įstaigai būstą, buvo įsuktas į kelerius metus trukusį nepagrįstų kaltinimų maratoną, kuriam „dirigavo“… Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos. Paradoksas: įstaigų, kurių paskirtis – rūpintis vaiku, darbuotojos šioje istorijoje veikė būtent prieš jį…

Bičiuliai aplankė Kretingos parapiją

Kretingos evangelikų liuteronų bendruomenė praėjusį savaitgalį sulaukė ilgamečių savo bičiulių iš Blankenfelde parapijos, netoli Berlyno. Svečiai sakė atvykę skatinami krikščioniškos bendrystės ir kupini norų pagelbėti Kretingoje įrengti „Sandoros“ draugijos patalpas.