Aktualu

Lipės ir Lietuvos evangelikų bendrystės jubiliejus

1992 m. rugsėjo 27 d., XV sekmadienį po Šv. Trejybės, Tauragėje buvo iškilmingai pasirašyta Lietuvos evangelikų liuteronų ir evangelikų reformatų bažnyčių ir Lipės krašto evangelikų bažnyčios liuteronų Sinodo ir Detmoldo evangelikų reformatų Sinodo bendrystės sutartis, kurią paskatino 1990 m. užsimezgę ryšiai ir prasidėję susitikimai. Svarbiausia, kad ryšiai plėtojami ne tik tarp centrinės bažnyčių vadovybės, bet ir atskirų parapijų. Per dvidešimt metų buvo įgyvendintas ne vienas prasmingas sumanymas.

Artėjant bendrystės dvidešimtmečio jubiliejui, pernai rudenį Lietuvoje viešėjo Lipės krašto evangelikų liuteronų bažnyčios vadovybės delegacija. Vilniaus ev. liuteronų bažnyčios kieme greta „Vilniaus Sandoros“ senelių globos namų buvo pasodintas simbolinis medelis. Lipės krašto liuteronų bažnyčios superintendentas kun. Andreas Lange įteikė vyskupui Mindaugui Sabučiui sertifikatą, kad Vitenberge tarp kitų Reformacijos 500-osioms metinėms sodinamo „Liuterio sodo“ medžių auga ir Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios medelis (nr. 164).

„Vadovauk ten, kur tau skirta“

Pasaulinė lyderystės konferencija Klaipėdoje šiemet, lapkričio 16-17 d., surengta jau trečius metus, o Vilniuje lapkričio 23-24 d. ji vyko pirmą kartą. Konferenciją pasveikino bažnyčių vadovai. Konferencijos tikslas - visame pasaulyje ugdyti lyderius įkvepiant juos, suteikiant ar atgaivinant ateities viziją, lavinant įgūdžius bažnyčios ir visuomenės labui.

 

Šv. Jono bažnyčios bokštui – daugiau palaikymo

Buvusios Klaipėdos Jono bažnyčios bokšto atstatymo darbai turėtų pajudėti iš mirties taško – uostamiesčio savivaldybė ir evangelikų liuteronų parapija ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, o tai padėtų gauti pinigų iš ES ar kitų fondų.

Parduodamai liuteronų bažnyčiai pirkėjų neatsiranda

Garliavoje (Kauno r.) esančius evangelikų liuteronų maldos namus mėginama parduoti jau trejus metus, tačiau išskirtinis statinys pirkėjų nedomina.

Tik gavus finansavimą bus pradėti šio pastato restauracijos darbai.

Kintų parapijos ūkinio pastato atstatymas yra ir bendruomenės atstatymas

Kintų bendruomenė gyvena laukimo nuotaikomis. Sumanyta naujam gyvenimui prikelti šalia Kintų liuteronų bažnyčios esantį apgriuvusį ūkinį pastatą. Ten planuojama įrengti namus – tarsi ramybės, prieglobsčio ir susitikimų oazę, kurioje kiekvienas kintiškis rastų ne tik reikalingą pagalbą, bet ir dvasinį pastiprinimą.