Aktualu

Skuodo evangelikų liuteronų bažnyčios laukia atsinaujinimas

Skiriamas dėmesys Skuodo evangelikų liuteronų bažnyčiai. Bus atlikti archeologiniai, polichrominiai, architektūriniai matavimai, konstrukcijų tyrimai, parengtas tvarkybos (remonto, avarijos grėsmės pašalinimo – apsaugos techninių priemonių įrengimo) darbų projektas ir atlikti numatyti darbai.

Evangelikų liuteronų bažnyčia Šiauliuose

Evangelikai liuteronai Šiaulių paviete pradėjo kurtis jau XVII–XVIII a. Sąlygos liuteronų bendruomenei Šiaulių ekonomijoje ir Šiauliuose didėti atsirado XVIII a. antrojoje pusėje, kai 1765–1780 m. jos administratoriumi buvo paskirtas Antanas Tyzenhauzas (1733–1785) ir jis ėmėsi ūkinių reformų – steigė palivarkus, manufaktūras.

Pagaliau miestelis ant Kuršių marių pakrantės turi kuo didžiuotis – atkeliavo ilgai laukta dovana iš Vokietijos

Po šešerių metų laukimo iš Vokietijos į Kintus pagaliau atkeliavo ilgai laukta varpinė su trimis varpais. Varpinės bokštas yra 9,2 m aukščio ir sveria 2,4 tonos. Varpinė jau pastatyta aikštelėje prie Mažosios Kintų bažnyčios.

Šv. Jono bažnyčios atstatymas: dirba ir archeologai, ir projektuotojai

Šv. Jono bažnyčios atstatymo procesas įžengė į naują etapą. Šią savaitę teritorijoje, kurioje bus atstatyti maldos namai, atnaujinti archeologiniai tyrimai, o netrukus prasidės ir bokšto projektavimo darbai, nes sutartis su projektuotojais jau pasirašyta.

Skaudvilės evangelikų liuteronų bažnytėlei – naujos „akys“

Tarsi naujos akys neseniai sutvisko neseniai pakeisti Skaudvilės evangelikų liuteronų bažnyčios langai. Beveik du šimtus metų skaičiuojantys maldos namai dar prašosi lubų remonto, reikėtų pastatą apšiltinti.