Aktualu

Susipažinimas su kitomis krikščioniškomis konfesijomis

Dienos centro ugdytiniai lankėsi miesto bažnyčiose. Dienos centro nuotr.

2015 Vasario mėn. 20 d.

Esame Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios parapijiečiai. Domimės Palangos istorija, kultūra. Nusprendėme aplankyti ir kitas miesto bažnyčias. Mus maloniai sutiko stačiatikių ir liuteronų maldos namuose. Katalikai, stačiatikiai ir liuteronai yra krikščioniai. Kiekviena iš šių konfesijų turi savo ypatumų ir savitumų.

Žmogus enciklopedija

Palangos evangelikų liuteronų parapijoje mus pasitiko kunigas Darius Petkūnas. Pati bažnyčia viduje maža, jauki, graži savo kuklumu. Justi ramuma. Eilinį kartą pastebėjome aplinkos svarbą žmogaus savijautai. Bažnyčioje jautėme Dievo malonės lauką. Šio lauko pėdsakas liko ir išėjus.

Kunigas Darius – tai žmogus enciklopedija. Su meilė pasakojo apie bažnyčią, jos įkūrimą, apie Palangos miestą. Buvo įdomu klausytis. Pasisėmėme daug žinių. Gaila, kad neturėjome tokio nuoširdaus, malonaus, iškalbaus tikybos mokytojo. Žmogaus žodis pritraukia arba atstumia. Kunigo žodžiai buvo aiškūs, suprantami.

Susipažinome su ikonomis

Palangos Iveros Dievo Motinos ikonos garbei bažnyčioje mus pasitiko maldos namų darbuotoja Irina. Cerkvėje daug sužinojome apie ikonas. Jos – realaus Dievo įsikūnijimo patvirtinimas. Svarbiausias ikonos tikslas nėra sukelti malonių estetikos pojūčių, ji skirta kelti žmonių širdis ir protus į dangiškąją tikrovę. Ikonose nesilaikoma akademinio piešimo taisyklų. Vaizdiniai simbolizuoja rojų. Meldžiamasi ne paveikslui, o Dievo Sūnui, Dievo Motinai arba šventiesiems, kurie yra pavaizduoti ikonoje.

Sužinojome ir apie aprangos reikalavimus. Pageidautina, kad moterys ateitų vilkėdamos sijonus, o ne kelnes. Bet jei užeina į bažnyčią su kelnėmis – neišvaro. Taip pat moterys turi būti su galvos apdangalu. Vyrai taip pat turi būti padoriai apsirengę. Cerkvėje vargonų nėra. Per mišias gieda žmonės. O Komuniją gauna ir kūdikiai.

Eglė Baranauskaitė, Karolis Motiejauskas, Jonas Kaupas,
Dienos centras

 

"Vakarinė Palanga", 2015 m. vasario 4-7 d. Nr.8.