Aktualu

Muzikinė popietė Karklėje: giesmės ir tautiškos dainos

2016 Biželio mėn. 17 d.

Sekmadienio popietę Karklės bendruomenė pakvietė praleisti turiningai – pabūti gamtoje ir pasiklausyti klasikinės muzikos.

Istorinėje Karklės bažnyčios vietoje improvizuotoje scenoje karkliškiams ir svečiams koncertavo valstybinis choras „Vilnius“.

Koncerto idėjos autorius, Karklės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis kvietė bendruomenę atsigręžti į savo artimą, patirti bendrystės džiaugsmą.

Karklėje evangelikų liuteronų parapija įkurta prieš dvejus metus, ji vienija apie 50 parapijiečių. Ši bendruomenė savo namų neturi, kartą per mėnesį renkasi Pajūrio regioninio parko direkcijos patalpose, tačiau svajoja atstatyti prieš karą buvusią bažnyčią.

Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į šį tikslą, karkliškiai šią vasarą buvusios bažnyčios vietoje planuoja surengti iš viso tris gyvo garso koncertus po atviru dangumi – tikimasi, kad istorinė bažnyčios vieta taps tradicine rimtos muzikos koncertams.

Sekmadienį valandą trukusiame koncerte skambėjo tiek religiniais motyvais alsuojančios giesmės lietuvių, anglų, vokiečių kalbomis, tiek tautiškos, lietuvių savimonę budinančios puikiai žinomos dainos.

„Šia veikla norime pabrėžti, kaip mums svarbu atstatyti Karklės bažnyčią, kuri turėtų tapti ir visuomeniniu kultūros centru. „Kartu atstatykime savo sielos namus!“ – į renginius kvietė Karklės bendruomenė.

Chormeisteris Giedrius Pavilionis teigė, kad tai nebuvo pirmas choro koncertas gamtos apsuptyje.

„Vasarą, pavasarį tenka dalyvauti įvairiose iškilmėse, poezijos vakaruose ir kituose renginiuose, kur koncertuojame po atviru dangumi. Čia išties yra įdomi vieta – kūriniai skamba tikrai neblogai, turint omenyje, kad esame lauke.

Labai smagu, kad Karklės žmonės ėmėsi iniciatyvos ir siekia atstatyti bažnyčią. Smagu padėti savo dainomis, linkime, kad jiems pavyktų tai įgyvendinti”, - po koncerto įspūdžiais dalinosi G. Pavilionis.

 

Virginija Samulionytė

"Vakarų ekspresas"

Egidijaus Jankausko nuotr