Aktualu

Sudargo parapija pradeda vykdyti naują tarptautinį projektą

2010–2012 m. Sudargo evangelikų liuteronų parapija (Šakių r.) dalyvavo tarptautiniame projekte „Otto Bartningas Europoje“, finansuojamame Europos Sąjungos programos ,,Grundvig“. Jo metu buvo pradėta iniciatyva architekto Otto Bartningo „Kančios bažnyčias“, o tarp jų – ir Sudargo bažnyčią, įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ar šioms gražioms svajonėms bus lemta kada nors išsipildyti, Dievui leidus, išvysime ateityje. O iki tol Sudargo parapija, kartu su kitais partneriais, pradėjo vykdyti naują ES projektą „Sakralinės erdvės, kaip europietiškumo atminties būtovės“, finansuojamą ES programos „Erasmus+“.

Religinės bendruomenės nemokės žemės mokesčio

Seimas priėmė Žemės mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2016 m. sausio 1 d. papildyti žemės mokesčiu neapmokestinamų objektų sąrašą, į jį įtraukiant tradicinėms ir kitoms valstybės pripažintoms religinėms bendruomenėms, bendrijoms ir centrams nuosavybės teise priklausančius žemės sklypus. Už šiuos pakeitimus balsavo 95 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 6 parlamentarai.

Kapinių priežiūros seminaras Juknaičiuose

Ankstesniame mūsų laikraščio numeryje rašėme apie LELB VšĮ „Augustana“ ilgalaikio projekto „Evangelikų liuteronų kapinių duomenų bazė: praktika ir tikrovė“ praktinį seminarą „Metalinių kryžių liuteronų kapinėse atnaujinimas ir priežiūra“, š.m. rugpjūčio 18-21 d. vykusį Šilutės rajone (žiūr. LEK, 2015 Nr.9, p.3).

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia sulaukė paveldosaugininkų dėmesio

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje lankėsi kultūros viceministras Romas Jarockis ir Kultūros paveldo departamento direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis. Svečius į bažnyčią atlydėjęs Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus neslėpė – reikia pagalbos remontuojant šį beveik du šimtus metų skaičiuojantį visuomenei reikalingą ir visai Lietuvai svarbų objektą.

Žemaičių Naumiestyje – etnografinių regionų metų akcentai

Šie metai – etnografinių regionų metai. Ta proga mėgėjų meno kolektyvai koncertuoja įvairiose vietovėse, regionuose. Dideliam mūsų džiaugsmui mėgėjų meno kolektyvai rugsėjo 25 d. neaplenkė ir Žemaičių Naumiesčio evangelikų liuteronų bažnyčios.