Aktualu

Šv. Jono bažnyčios atkūrimą Klaipėdoje ketinama pripažinti valstybei svarbiu projektu

Kultūros ministerija pritaria, kad Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo Klaipėdoje projektas būtų pripažintas valstybei svarbiu kultūriniu projektu.

Kunigas Jurgis Gavėnis – Vorkutos bendrakalinio prisiminimai

Evangelikų liuteronų Bažnyčia minėjo 500 metų sukaktį. Apie tai rašė spaudoje, kalbėjo per radiją, rodė televizija. Tos laidos man primindavo šviesios atminties evangelikų liuteronų kunigą Jurgį Gavėnį ir tą ypatingą aplinką, kurioje jį pažinojau, kokią įtaką man turėjo bendravimas su juo.

Krikščioniška jaunimo stovykla garsina Ievos Simonaitytės gimtinę

Klaipėdos krašto metraštininkė, vanagiškė Ieva Simonaitytė kaip įprasta sausio 23-iąją, gimimo dieną, į Agluonėnų kultūros namus sukvietė savųjų knygų gerbėjus, jos atminties puoselėtojus, kraštiečius, o svarbiausia ir savo vardo Agluonėnų seniūnijos premijos laureatus. Jų nuo šiolei – jau 23. Šių metų premija atsigręžė į savanorystės, bendrystės, filantropijos idėjas.

Nidos bažnyčiai siūs naują rūbą

Neringos miesto savivaldybės pastangos privilioti verslininkų pernai 130 metų jubiliejų minėjusios Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios restauracijai pagaliau davė vaisių.

Knyga "Antroji Reformacija vokiškai kalbančiose teritorijose"

Klaipėdos universiteto leidykla publikavo naują knygą Europos Reformacijos tematika. Tai trečioji kun. doc. dr. habil. Dariaus Petkūno monografija, nagrinėjanti Reformacijos istoriją ir teologiją. Joje autorius aptaria Vokietijos konfesionalizacijos reiškinius, kurių metu Šventosios Romos imperijos žemių valdovai XVI – XVII a. pradžioje rinkosi liuteronišką arba kalvinistišką tikėjimą, arba pasilikdavo prie Romos Bažnyčios išpažinimo.