Šventės, jubiliejai

Vokietijos bažnyčių dienos 2017 m.

2017 Liepos mėn. 07 d.

Jubiliejiniais Reformacijos metais Vokietijos evangeliškosios bažnyčių dienos (Kirchentag) vyko gegužės 24-28 d. Berlyne ir Vitenberge. Tai buvo nemažas iššūkis organizatoriams – juk Vitenbergas nutolęs nuo Berlyno apie 100 km. Tačiau ilgametė organizatorių patirtis, puikiai veikianti Vokietijos transporto sistema užtikrino nuoseklią renginio programą. 36-ojo Vokietijos Kirchentago tema buvo „Matai mane!“ (plg. Pr 16, 13), siunčianti dalyviams pasitikėjimo Dievu žinią.

Atidarymo pamaldos gegužės 24 d., kuriose, kaip skelbiama, dalyvavo apie 60 000 žmonių, vyko prie Brandenburgo vartų. Tai pagrindinės pamaldos, kartu atidarymo pamaldos vyko ir Vitenberge. Tokias dideles pamaldas sunku suvokti tradicine liturgine pamaldų prasme. O ir kai šitiek žmonių po atviru dangumi, kai tiek tautų ir rasių, tai daugiau bendrystės vakaras.

Pagrindiniai renginiai vyko Berlyno mugių teritorijoje. Tai erdvės, puikiai pritaikytos dideliems renginiams, todėl čia nesijautė nei kamščių, nei eilių prie tualetų ar maisto kioskų, o tai ypač buvo matoma keliuose ankstesniuose Kirchentaguose.

Šiemet Lietuvos nedidelės delegacijos (vyskupas Mindaugas Sabutis, Jaunimo centro valdybos pirmininkė Rūta Šulskienė bei šių eilučių autorius, o taip pat kunigas Mindaugas Kairys, kuris visuomet buvo kažkur netoliese, nors bendravome tik telefonu) tikslas buvo susitikti su mūsų partneriais iš Vokietijos įvairių žemių bažnyčių bei įstaigų. Tai buvo paprasta, nes visos tokios organizacijos savo stendus turėjo „Galimybių mugės“ salėse: Gustav Adolf Werk, Martin Luther Bund, Vokietijos Šiaurės bažnyčia ir kitos.

Kaip paprastai, vyko daugybė koncertų, pamaldų, teologinių diskusijų ir pranešimų, iš viso apie pustrečio tūkstančio renginių. Neapsieita ir be politikos. Daugelį dalyvių sutraukė JAV buvusio prezidento Baracko Obamos ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel diskusija prie Brandenburgo vartų gegužės 25 d.

Baigiamosios pamaldos – sekmadienį, gegužės 28 d., vyko Liuterio mieste Vitenberge. Miestukas, turintis apie 50 000 gyventojų, sulaukė apie 100 000 maldininkų. Ir tai kelioms valandoms į 40 hektarų lauką susirinkę žmonės. Baigiamosiose pamaldose, kurioms vadovavo Pietų Afrikos Keiptauno anglikonų arkivyskupas Thabo Cecilis Makgoba, dalyvavo ir Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris.

Smulkesnės informacijos, nuotraukų ir filmuotų vaizdų rasite specialioje interneto svetainėje www.kirchentag.de

 

Gintaras Šiaudinis

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2017 Nr.6