Šventės, jubiliejai

Pašventinta Palangos evangelikų liuteronų bažnyčia

Nuo šiol ne tik palangiškiai, bet ir gausūs vasarotojai lengvai suras, kur sekmadienius švenčia pajūrio kurorto evangelikų liuteronų bendruomenė. Liepos 14 d. iškilmingai pašventinta Palangos evangelikų liuteronų bažnyčia, iškilusi miesto Virbališkės kvartale Saulėtekio tako nr.1. Kertinis naujosios bažnyčios akmuo buvo padėtas prieš septynerius metus – 2005 m. liepos 30 d. Bažnyčios pastatą projektavo Gintautas ir Irena Likšai.

Šventė Vilkyškiuose

Šeštadienį, balandžio 14 d., viename iš Pagėgių krašto miestelių – Vilkyškiuose – vyko didžiulės iškilmės: naujam gyvenimui prikelta sužibo restauruota evangelikų liuteronų bažnyčia. Ją pašventino evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis. Kartu su juo bei vietos kunigu Mindaugu Kairiu meldėsi ir maldai susirinkusiuosius telkė dar penki evangelikų liuteronų kunigai. Tądien čia dar vyko nuostabus vyrų vokalinio ansamblio “Quorum“ pasirodymas, buvo prisimintas ir pagerbtas su šiomis vietomis siejamas vokiečių rašytojas Johanesas Bobrovskis bei apie įvykdytus Vietos veiklos grupės (VVG) projektus papasakojo vienas iš asociacijos vadovų.

Klaipėdos krašto diena paminėta ir Vilniaus parapijoje

Sausio 15 d. minimas Klaipėdos krašto 1923 m. prijungimas prie Didžiosios Lietuvos. Į oficialų atmintinų dienų sąrašą šią datą Lietuvos Respublikos Seimas įtraukė 2006 m. ir pavadino ją Klaipėdos krašto diena.

Naujųjų Viešpaties metų pamaldos Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčioje

„Mano galybė geriausiai pasireiškia silpnume“ ( 2 Kor 12, 9). Šiais įvadiniais Naujojo Testamento žodžiais šių metų sausio 7 d. Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčioje prasidėjo šventinės naujametinės pamaldos. Nuo pat nepriklausomybės atkūrimo laikų gyvuojanti tradicija kasmet vis kitoje bažnyčioje suburia evangelikų liuteronų bažnyčios dvasininkus iš visos Lietuvos. Žvarbus sausio vėjas nesutrukdė susirinkti dideliam parapijiečių ir miestelėnų būriui – šįkart bažnyčia buvo sausakimša. Visi žinome, kad dvasinė šiluma ir tiesos žodis sunkmečio kamuojamam žmogui yra atgaiva sielai ir dvasios stiprybės šaltinis. Bažnyčia būtent yra ta vieta, kurioje galime šios šilumos rasti.

Vysk. Mindaugas Sabutis. Dievo įsikūnijimo paslaptis

"Mano akys išvydo Tavo išgelbėjimą, kurį Tu prirengei visų tautų akivaizdoje: šviesą pagonių tautoms apšviesti ir Tavosios Izraelio tautos garbę." (Lk 2,30-32)

Informacija iš viso pasaulio

LCMS News – Liuteronų Bažnyčios Misūrio Sinodo naujienos

LWF news – Pasaulio Liuteronų Sąjungos informacija

Keston News Service - (KNS) - Kestono insituto leidinys

EKD news - Vokietijos evangelikų liuteronų bažnyčios žinios

Church News - Danijos ev. liuteronų bažnyčios žinios

BIEN – Baltijos jūros šalių bažnyčių jaunimo ekumeninis tarpkultūrinis tinklapis