Bažnytinė muzika

Gospel choro „SOUND OF JOY“ viešnagė Lietuvoje

Š. m. rugpjūčio 26 – 29d. Lietuvoje viešėjo įspūdingo dydžio Hersbruko (Vokietija) Nikolajaus – Selnekerio bažnyčios Gospel choras „Sound of Joy“ (virš 50 choristų). Šį Gospel chorą 1981m. įkūrė dekanato kantoriaus bažnytinės muzikos direktorius, vargonininkas Karlas Šmitas. Mažas Hersbruko miestelis, kuriame gyvena apie 12 tūkstančių gyventojų, yra pietų Vokietijoje, Niurnbergo metropoliniame regione, apie 200 km nuo Miuncheno. Šioje nedidelėje parapijoje 2003m. teko atlikti 6 mėn. bažnytinės muzikos praktiką. Turėjau galimybę gerai pažinti šį chorą, kartu dalyvauti koncertinėje kelionėje į Siciliją. Kilo idėja pasikviesti chorą ir į Lietuvą.

Ansamblio „Adoremus“ „Tyli naktis“

2009 m. gruodžio 18 d., penktadienį, Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje VELB ansamblis ADOREMUS savo penkerių metų gimtadienį pažymėjo dviejų dalių kalėdiniu koncertu TYLI NAKTIS.

Bažnytinės muzikos studijavimo savaitės Austrijoje

Šią vasarą jau net 54 kartą rinkosi bažnytinės muzikos mylėtojai iš Vokietijos ir rytų Europos šalių į ekumeninį bažnytinės muzikos studijavimo seminarą Austrijoje, Gosau miestelyje.

Juodkrantėje – liuteronų giesmių šventė

Tiek išlikusios, tiek per karą ar entuziastingai ateistinį pokarį suniokotos Mažosios Lietuvos bažnyčios (ne viena jų dabar jau sėkmingai renovuota - ne be Vokietijos liuteroniškų bendruomenių paramos) – tai ne vien „architektūros paminklai“: būtent liuteronų parapijos yra ta gyvoji gija, rišanti būtąją Mažosios Lietuvos kaip Rytprūsių (Prūsijos, Vokietijos) dalies istoriją su šiandiene Lietuva.

Martyno Mažvydo bažnyčioje Tūkstantmečio vardynų koncertas

Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčia po Sekminių pamaldų klausytojus pakvietė koncertas „Tau, amžių Giesmė“. Renginys skirtas Lietuvos tūkstantmečio vardynoms, miesto dienoms “Tauragiškiai - tūkstantmečiui“ bei Sekminių sekmadieniui. Parapijiečiai ir atvykę svečiai klausėsi pasaulyje žinomų atlikėjų.

Informacija iš viso pasaulio

LCMS News – Liuteronų Bažnyčios Misūrio Sinodo naujienos

LWF news – Pasaulio Liuteronų Sąjungos informacija

Keston News Service - (KNS) - Kestono insituto leidinys

EKD news - Vokietijos evangelikų liuteronų bažnyčios žinios

Church News - Danijos ev. liuteronų bažnyčios žinios

BIEN – Baltijos jūros šalių bažnyčių jaunimo ekumeninis tarpkultūrinis tinklapis