Aktualu

„Vadovauk ten, kur tau skirta“

Pasaulinė lyderystės konferencija Klaipėdoje šiemet, lapkričio 16-17 d., surengta jau trečius metus, o Vilniuje lapkričio 23-24 d. ji vyko pirmą kartą. Konferenciją pasveikino bažnyčių vadovai. Konferencijos tikslas - visame pasaulyje ugdyti lyderius įkvepiant juos, suteikiant ar atgaivinant ateities viziją, lavinant įgūdžius bažnyčios ir visuomenės labui.

 

Šv. Jono bažnyčios bokštui – daugiau palaikymo

Buvusios Klaipėdos Jono bažnyčios bokšto atstatymo darbai turėtų pajudėti iš mirties taško – uostamiesčio savivaldybė ir evangelikų liuteronų parapija ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, o tai padėtų gauti pinigų iš ES ar kitų fondų.

Parduodamai liuteronų bažnyčiai pirkėjų neatsiranda

Garliavoje (Kauno r.) esančius evangelikų liuteronų maldos namus mėginama parduoti jau trejus metus, tačiau išskirtinis statinys pirkėjų nedomina.

Tik gavus finansavimą bus pradėti šio pastato restauracijos darbai.

Kintų parapijos ūkinio pastato atstatymas yra ir bendruomenės atstatymas

Kintų bendruomenė gyvena laukimo nuotaikomis. Sumanyta naujam gyvenimui prikelti šalia Kintų liuteronų bažnyčios esantį apgriuvusį ūkinį pastatą. Ten planuojama įrengti namus – tarsi ramybės, prieglobsčio ir susitikimų oazę, kurioje kiekvienas kintiškis rastų ne tik reikalingą pagalbą, bet ir dvasinį pastiprinimą.

Knyga apie liuteronų persekiojimus pristatyta LGGRTC Vilniuje

Pernai išleista kun. dr. Dariaus Petkūno knyga apie Lietuvos ev. liuteronų persekiojimus sovietų okupacijos metais „The Repression of the Evangelical Lutheran Church in Lithuania during the Stalinist Era“ platesnei visuomenei šiemet pristatyta Vilniuje. Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras rugsėjo 18 d. surengė knygos pristatymo vakarą „Liuteronų tremtis – nutylėta istorijos realybė“. Jam simboliškai pasirinktas Genocido aukų muziejus – sovietmečiu pastate buvo KGB būstinė, veikė kalėjimas, kuriame tardyti kai kurie knygoje minimi žmonės.

Informacija iš viso pasaulio

LCMS News – Liuteronų Bažnyčios Misūrio Sinodo naujienos

LWF news – Pasaulio Liuteronų Sąjungos informacija

Keston News Service - (KNS) - Kestono insituto leidinys

EKD news - Vokietijos evangelikų liuteronų bažnyčios žinios

Church News - Danijos ev. liuteronų bažnyčios žinios

BIEN – Baltijos jūros šalių bažnyčių jaunimo ekumeninis tarpkultūrinis tinklapis