Šventės, jubiliejai

Pašyšių bendruomenės namus pašventino vyskupas M. Sabutis

2013 Liepos mėn. 15 d.

Liepos 6 dieną Pašyšių bendruomenei buvo džiugi diena. Baigus įgyvendinti vietos projektą ,,Bendruomenės namai visiems ir kiekvienam“ gausus būrys žmonių rinkosi į Pašyšių bendruomenės namų iškilmingą atidarymo ceremoniją. Kaip paukščiams reikia lizdų, taip žmogui – namų. Nuo šiol bendruomenė gali džiaugtis savais namais.

Atrodo net pati motulė gamta sveikino pašyšiškius nuspalvindama dieną skaisčiomis spalvomis. Džiugi nuotaika vyravo ir šio projekto iniciatorės bendruomenės pirmininkės Elenos Venckienės, prie pastato renovacijos prisidėjusių žmonių bei, žinoma, čia dirbusių statybininkų širdyse. Juk visada malonu matyti savo darbų rezultatą, o ypač tuomet, kai tiek daug žmonių džiaugiasi juo.

Įgyvendinant projektą numatyta įkurti vaikų, jaunimo ir moterų užimtumo bei socialinių paslaugų centrą Pašyšių kaimo bendruomenės namuose. Pastatas bus pritaikytas įvairiai veiklai, patenkinti žmonių reikmes, bus vykdomos buitinių paslaugų teikimas senyviems, turintiems invalidumą ir kaimo žmonėms, taip pat rūpybos sveika gyvensena paslaugos kūrimui. Šiems tikslams pasiekti šiose patalpose bus įrengtos dušo kabinos, patalpos skalbyklai, virtuvėlei ir jaunimo sporto treniruotėms, perdengtas pastato stogas bei pakeisti langai ir durys.

Visko pradžia

,,Pirmiausia pagal panaudą gavome pastatą. Jam – 102 metai. Galvojome įvairius variantus, kaip jį sutvarkyti. Tik pradėjus skaičiuoti paaiškėjo, kad tai labai brangu ir tuomet nusprendžiau dalyvauti strategijos rengime asociacijoje ,,Lamatos žemė“. O dalyvavau todėl, kad kokią nors naudą duočiau savo bendruomenei. Visuomet ėjau su tuo tikslu“, - apie pradžią pasakojo projekto iniciatorė ir vadovė E. Venckienė.

Kadaise šis pastatas priklausė evangelikams liuteronams, vėliau jame veikė dirbtuvėlės, priklausančios Pašyšių mokyklai.

Sveikino net vyskupas

Į Pašyšių kaimo bendruomenės namų atidarymą atvyko išties gausus būrys žmonių. Ne tik pašyšiškiai norėjo pasidžiaugti. Šia proga pasveikinti atvyko ir valdžios atstovai, aplinkinių seniūnijų gyventojai bei evangelikų liuteronų dvasininkijos atstovai.

Atidarymo šventėje dalyvavo net evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis. ,,Džiaugiuosi, kad šis, kadaise parapijai priklausęs pastatas, jūsų širdžių, rankų bei minčių pagalba vėl atgyja. Vieta, kurioje gyvybės buvo nedaug, vėl bus gyva, pripildyta jūsų širdžių plakimo, veiklos, dainos, giesmės“, - kalbėjo M. Sabutis.

Evangelikų liuteronų kunigas, aptarnaujantis Palangos parapiją, Darius Petkūnas taip pat atvyko pasveikinti pašyšiškių. Kunigui šis kraštas yra be galo artimas. Jo tėviškė – Meišlaukiai. Senelis Augustas Timpa buvo Pašyšių bažnyčios diakonas. Pats kun. D. Petkūnas prieš dešimtmetį buvo Katyčių evangelikų liuteronų parapijos kunigu, aptarnaujančiu ir Pašyšius.

Susirinkusius dainomis džiugino Šilutės r. vokiečių kilmės gyventojų bendrijos choras ,,Heide“.

,,Kruti ir turi“

,,Ketverius metus mūsų tik susikūrusi bendruomenė gyvenome be namų. Mes norėjome ne būti bendruomene, o gyventi bendruomene. Gavę šį pastatą nusprendėme dalyvauti asociacijos ,,Lamatos žemė“ projekte. Mūsų bendruomenei buvo skirta 100 000 Lt. Aišku, tiek pinigų senam pastatui atstatyti neužteko, todėl dar tiek pat prisidėjome savo darbu. Ne viskas iki galo pabaigta, todėl bus ruošiama nauja strategija ir tikimės, kad bus galima pastatą apšiltinti. O visų pašyšiškių norėčiau paprašyti: šiuose namuose yra židinys, atneškime kiekvienas čia savo širdies dalelę ir kūrenkim šitą židinį, kad visiems būtų šilta ir jauku“, – sakė projekto vadovė E. Venckienė.

Produktyvios veiklos bendruomenei linkėjo asociacijos ,,Lamatos žemė“ direktorius Vytautas Laurinaitis bei administratorė Rimutė Pilipavičienė, Seimo narys Kęstas Komskis.

Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas džiaugėsi, kad prie šio projekto įgyvendinimo savo darbais prisidėjo labai daug Pašyšių gyventojų. Juk tai tik įrodo, koks svarbus įvykis – bendruomenės namų sutvarkymas. Jie buvo itin reikalingi, o prisidėjusiųjų prie projekto įgyvendinimo pavardžių sąrašas, papuošęs pastato sieną, išties įspūdingas. ,,Žmonės patys su viskuo susitvarkė ir mums, kaip seniūnijai, mažai reikėjo prisidėti. Padėjome tik patarimais“, - sakė V. Dylertas.

Buvo dėkojama Alfonsui ir Onai Stašinskams – žmonėms, parodžiusiems iniciatyvą tvarkant bendruomenės namus. ,,Nors jie Pašyšiuose dar ne seni gyventojai, tačiau padėti visuomet nori“, - įteikdama atminimo dovanėlę sakė naujoji bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė. Žinoma, ir visiems kitiems, padėjusiems.

Pasveikinti pašyšiškių atvyko ir Usėnų bendruomenės pirmininkė Gražina Bardauskienė bei Vytautas Plačas, Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė bei daugelis kitų.

Nepamiršti tądien bene svarbiausi asmenys, be kurių nebūtų šie namai prikelti naujam gyvenimui. Darbų vykdytojui Rimantui Paičiui, darbininkų vadovui Kęstučiui Venckui bei darbininkams įteiktos pašyšiškių dovanos.

Atidarymo juostą iškilmingai perkirpo gausus būrys žmonių. Tai bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė, projekto vadovė E. Venckienė, asociacijos ,,Lamatos žemė“ direktorius V Laurinaitis bei administratorė R. Pilipavičienė, Seimo narys K. Komskis, seniūnas V. Dylertas, asociacijos ,,Pašyšių jaunimas“ vadovas Laimonas Venckus. O pastatą pašventino vyskupas M. Sabutis.

Panašu, kad jau daugelį metų gyvuojantis pašyšiškių šūkis: ,,Kruti ir turi!“ pasiteisino.

 

Gerda BELOKOPYTOVA
www.silokarcema.lt