Aktualu

Jau atsivežami ir Sirijos pabėgėliai

2014 Vasario mėn. 26 d.

Lietuviams masiškai bėgant iš Lietuvos, į jų vietą eksportuojami pabėgėliai iš kitų užsienio šalių. Jau šiandien mūsų šalyje bus priglausta 10 šeimų iš Sirijos - iš viso 40 asmenų.

Sirijos krikščionių šeimas, nukentėjusias nuo užsitęsusios humanitarinės katastrofos Sirijoje, Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivis „Spartan“ į mūsų šalį atskraidins iš Turkijos. Lėktuvo nusileidimas Šiaulių oro uoste planuojamas šįvakar. Svetimšalius priglaus ir reikiamą pagalbą suteiks Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia. Šios Bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis „Respublikai“ tikino, kad Turkijoje Sirijos krikščionys likti negalėjo - ten buvo tik jų tarpinė stotelė pakeliui į Lietuvą.
„Juos pasikvietėme savo iniciatyva, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia finansuos ir visą svečių išlaikymą, - pasakojo „Respublikai“ M.Sabutis. - Šios šeimos iš Sirijos atvažiuoja kaip mūsų svečiai, kaip Lietuvos svečiai, o ne kaip pabėgėlių statusą turintys piliečiai. Nei mūsų valstybei, nei mokesčių mokėtojams jokios naštos dėl to nebus - jie nėra pašalpų prašytojai, o Lietuva nėra įsipareigojusi juos išlaikyti. Tai mūsų Bažnyčios atsakomybė. Sprendimą ištiesti pagalbos ranką Bažnyčios nariai priėmė savarankiškai. Dešimt Sirijos krikščionių šeimų į Lietuvą pakvietėme metams. Jei Sirijoje įsivyraus taika, žmonės į Tėvynę grįš anksčiau“.
Sirijos pabėgėlių atvykimu į Lietuvą rūpinasi Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijos. Svečiai iš Sirijos bus apgyvendinti įvairiose Lietuvos vietovėse: jie glausis Evangelikų liuteronų bažnyčios klebonijose, socialinėse įstaigose, parapijiečių namuose. M.Sabutis svetimšalių sutiktuvių išvakarėse dar negalėjo pasakyti, kiek Bažnyčiai kainuos jų išlaikymas per metus.
„Kiek kainuos jų išlaikymas, dar skaičiuosime, - sakė vyskupas. - Šie žmonės yra skirtingų amžiaus grupių. Dar neaišku, kiek ir kokios pagalbos jiems reikės. Žinome, kad 15 atvykstančiųjų 80 dienų buvo be maisto ir vandens per Homso miesto Sirijoje apsiaustį. Pasaulio nepakeisime, bet, kiek pajėgiame, norime padėti Sirijos krikščionims, kurie dabar savo Tėvynėje yra pati pažeidžiamiausia grupė. Simboliška, kad mes, paskutinieji Europos krikščionys, padedame žmonėms iš tos šalies, kur buvo krikščionybės pradžia. Juk ir apaštalas Paulius atsivertė pakeliui į dabartinę Sirijos sostinę Damaską“.
Beveik trejus metus Sirijoje vykstantis konfliktas jau pasiglemžė daugiau kaip 100 tūkst. žmonių gyvybių. Daugiau kaip 2 mln. Sirijos pabėgėlių glaudžiasi gretimose šalyse - Libane, Jordanijoje, Turkijoje, Irake.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“