Aktualu

Kunigas Martynas Mažvydas

Prieš 455 metus, 1563 m. gegužės 21 d. Ragainėje mirė evangelikų liuteronų kunigas Martynas Mažvydas, vienas lietuvių raštijos pradininkų, pirmosios lietuviškos knygos „Katekizmo prasti žodžiai“ (1547 m.) ir kitų leidinių parengėjas.

Nacionalinei bibliotekai padovanota Jono Bretkūno biblijos faksimilinė kopija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka skuba pasidalinti džiugia žinia – Vokietijos biblijos draugijos tarptautinių programų vadovas Horstas Scheurenbrandas padovanojo Nacionalinei bibliotekai Jono Bretkūno pirmojo Biblijos vertimo į lietuvių kalbą faksimilę. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos biblijos draugijos prezidentas vyskupas Mindaugas Sabutis ir draugijos vadovė Vilhelmina Kalinauskienė.

Evangelikų liuteronų palikimas Klaipėdos krašte

Pažinti Lietuvą galima ne tik įkopus į aukščiausią pilkapį ar aplankius etnografinį muziejų, bet ir iš naujo pažvelgus į, atrodo, daug kartų regėtas vietas. Klaipėdos kraštas nuo seno buvo protestantų tikėjimo lopšys. Čia kūrėsi reformuotosios bažnyčios bendruomenės, todėl šiaurinėje Mažosios Lietuvos dalyje šiandien galima aplankyti ne vieną išlikusią neogotikinio stiliaus bažnyčią, senosiose kapinaitėse paskaityti gotiškų užrašų ar išlikusių epitafijų.

Naujas dokumentinis filmas pasakoja apie liuteronybę Lietuvoje

Gegužės 9 d. Vilniuje, kino teatre „Pasaka“ įvyko dokumentinio filmo „Prisilietimas“ premjera. Jis pasakoja apie 500 metų trunkančią evangelikų liuteronų bažnyčios ir bendruomenės istoriją Lietuvoje.

Močiutę, Mirdzą Švagerienę, prisimenant

Tą pablukusios rusvos spalvos namelį visai nesunku pastebėti, šiek tiek išsukus iš pagrindinio kelio, bėgančio senolės Akmenės link.

Informacija iš viso pasaulio

LCMS News – Liuteronų Bažnyčios Misūrio Sinodo naujienos

LWF news – Pasaulio Liuteronų Sąjungos informacija

Keston News Service - (KNS) - Kestono insituto leidinys

EKD news - Vokietijos evangelikų liuteronų bažnyčios žinios

Church News - Danijos ev. liuteronų bažnyčios žinios

BIEN – Baltijos jūros šalių bažnyčių jaunimo ekumeninis tarpkultūrinis tinklapis